چرا معمولاً از موش ها به عنوان حیوان آزمایشگاهی استفاده می شود؟

چرا معمولاً از موش ها به عنوان حیوان آزمایشگاهی استفاده می شود؟Reviewed by سینا برنجی on Jan 24Rating: 4.0چرا معمولاً از موش ها به عنوان حیوان آزمایشگاهی استفاده می شود؟دلیل متداول بودن استفاده از موش ها این است که آنها جانورانی کوچک هستند، نگهداری شان آسان است و به سرعت تولید مثل می کنند.

دلیل متداول بودن استفاده از موش ها این است که آنها جانورانی کوچک هستند، نگهداری شان آسان است و به سرعت تولید مثل می کنند.

چرا معمولاً از موش ها به عنوان حیوان آزمایشگاهی استفاده می شود؟

چرا معمولاً از موش ها به عنوان حیوان آزمایشگاهی استفاده می شود؟

آنها پستاندارانی شبیه خود ما انسان ها هستند که ۹۹ درصد ژن هایشان شبیه ماست. در نتیجه دانشمندان می توانند بیماری های مختلف انسانی را روی آنها شبیه سازی یا رشد سلول های سرطانی را به سرعت مشاهده کنند.

از دست ندهید:   آیا فلوراید سرطان زاست؟

همچنین آزمایش داروها و روش های درمانی جدید روی موش ها، عموماً اخلاقی تر از چنین آزمایش هایی روی انسان ها به شمار می رود.

به جز موش ها، میمون ها، کلاغ ها و گاو ها هم ژن هایی شبیه به انسان ها دارند، که دانشمندان گهگاهی به جز مـوش ها، روی این حیوانات آزمایش می کنند. قطعاً حامیان حقوق حیوانات هم موافق این هستند که آزمایش داروهایی که از کارکرد درست آنها مطمئن نیستیم، روی حیوانات معقول و منطقی تر است تا انسان ها.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *