چرا گاهی اوقات از شدت خنده ، گریه می کنیم؟

چرا گاهی اوقات از شدت خنده ، گریه می کنیم؟Reviewed by سینا برنجی on Nov 7Rating: 5.0چرا گاهی اوقات از شدت خنده ، گریه می کنیم؟حتماً دیده اید که گاهی اوقات هنگامیکه به شدت می خندیم، اشک از چشم هایمان جاری می شود. اما چرا خنده باعث این واکنش غیر ارادی می شود؟

حتماً دیده اید که گاهی اوقات هنگامیکه به شدت می خندیم، اشک از چشم هایمان جاری می شود. اما چرا خنده باعث این واکنش غیر ارادی می شود؟

خنده

چرا گاهی اوقات از شدت خنده ، گریه می کنیم؟

چون دو نوع اشک ریختن داریم، برای این پرسش هم دو پاسخ متفاوت وجود دارد. یک توضیح «اشک های احساسی» هستند که در پاسخ به احساسات شدید تولید می شوند. تصور می شود بخش هایی از مغز که مسوول خندیدن و گریستن اند، با یکدیگر هم پوشانی دارند، گروهی از دانشمندان معتقدند دلیل گریستن بعضی افراد هنگام خندیدن همین است.

از دست ندهید:   Emoji Keyboard | زنده باد اموجی!

توضیح دیگر این است که این اشک ها، «اشک های واکنشی» اند که در پاسخ به تحریکات محیطی ایجاد می شوند، مثل زمانی که شما در باد شدید اشک می ریزید یا موارد دیگر.

زمانی که خیلی شدید می خندید، ماهیچه های صورت تان منقبض می شوند و روی غدد اشکی فشار می آورند که گریه شما را به دنبال دارد و گاهی برخی افراد گمان می کنند که غدد اشکی آنها دچار مشکل شده است.

پس نگران نباشید! جاری شدن اشک از چشمانتان به هنگام خندیدن، واکنش غیر ارادی و طبیعی است که بدن شما نشان می دهد و هیچ جای نگرانی نیست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. مجله اینترنتی بهترها گفت:

    اشک شوق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *