MIT Light Bulb | این لامپ برای روشن بودن برق مصرف نمی کند

MIT Light Bulb | این لامپ برای روشن بودن برق مصرف نمی کندReviewed by سینا برنجی on Jan 15Rating: 5.0Mit Light Bulb | این لامپ برای روشن بودن برق مصرف نمی کندتصور کنید که سیستم روشنایی و لامپ خانه تان، دیگر کنتور نیندازد و مجبور نباشید برای روشن ماندنش پولی پرداخت کنید. این، ایده ی این گجت است...

تصور کنید که سیستم روشنایی و لامپ خانه تان، دیگر کنتور نیندازد و مجبور نباشید برای روشن ماندنش پولی پرداخت کنید. این، ایده ی این گجت است…

MIT Light Bulb | این لامپ برای روشن بودن برق مصرف نمی کند

MIT Light Bulb | این لامپ برای روشن بودن برق مصرف نمی کند

این گجت به دست گروهی از محققین دانشگاه ام آی تی، به منظور تحقق چنین رویایی ساخته شده است. لامپی که کاملاً خودکفاست و انرژی مورد نیاز برای روشن ماندنش هم از گرمایی تأمین می شود که زمان روشن بودن آن تولید می شود.

این لامـپ البته همچنان برق مصرف می کند، اما انرژی مصرفی آن تا ۹۰ درصد کمتر از لامپ های معمولی است، ولی با دستگاه کوچکی که در لامپ تعبیه شده، گرمای تولیدیِ لامـپ جذب می شود و تبدیل به برق می شود. به این ترتیب هم در مصرف برق صرفه جویی بسیار زیادی خواهد شد و هم لامـپ گرمای کمتری تولید خواهد کرد.

از دست ندهید:   وقتی قاب گوشی، پرینتر می شود!

البته این گجت هنوز یک طرح اولیه است و هنوز راه درازی مانده است تا شاهد حضور چنین لامپ هایی در خانه هایمان باشیم. اما اگر چنین گجت هایی وارد بازار شوند، با کاهش بسیار زیاد هزینه های برق روبرو خواهیم بود، البته اینکه معمولاً خودِ این گجت ها قیمت های گزافی دارند، مسأله ی مورد بحث دیگریست!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *