آیا می توان جو مریخ را برای انسان قابل تنفس کرد؟

آیا می توان جو مریخ را برای انسان قابل تنفس کرد؟Reviewed by سینا برنجی on Oct 23Rating: 4.0آیا می توان جو مریخ را برای انسان قابل تنفس کرد؟با ادامه ی برنامه های سکونت در مریخ، انسان ها احتیاج به ساخت اکوسیستمی خواهند داشت که هم در آن بتوانند تنفس کنند و هم گیاهان را پرورش دهند.

با ادامه ی برنامه های سکونت در مریخ، انسان ها احتیاج به ساخت اکوسیستمی خواهند داشت که هم در آن بتوانند تنفس کنند و هم گیاهان را پرورش دهند.

مریخ

آیا می توان جو مریخ را برای انسان قابل تنفس کرد؟

برای ساخت یک جوِ قابل تنفس برای انسان در مریخ ایده های مختلفی پیشنهاد شده است. بسیاری از این ایده ها، شامل آزاد سازی مواد شیمیایی در جو سیاره سرخ اند تا با به دام انداختن گرمای خورشید، در سطح این سیاره اثر گلخانه ای به وجود بیاورند.

از دست ندهید:   هیگو، رمز یک زایمان آسان!

شاید این کار بتواند مریخ را به جای مناسبی برای حیات باکتری ها یا گیاهانی که قادر به تبدیل دی کسید کربن به اکسیژن هستند، بدل کند. بنابراین می توان گفت که از نظر تئوری، چنین کاری ممکن است.

پس از آنکه انسان توانست در این سیاره جو قابل تنفس ایجاد کند، می توانیم شاهد ایجاد فضاهای سبز و گلخانه های بسیاری در سطح سیاره، آن هم در هوای آزاد باشیم. انسانها می توانند به راحتی در هوای مریخ بدون تجهیزات تنفس کنند و زندگی در مریخ با سهولت بیشتری ممکن خواهد بود. چرا که هم اکنون برای سفرهای فضایی، مسأله ی اکسیژن برای فضانوردان و خوراک آنها، از مهم ترین چالش های دنیای فضانوردی و برنامه های سفر به مریخ در آینده است.

در نهایت اگر در آنجا آبی وجود داشته باشد، احتمال ایجاد اکوسیستم هایی شبیه به زمین در مریخ بسیار زیاد است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *