قرص های مسکن از کجا می دانند کجای بدن درد می کند؟

متداول ترین قزص های مسکن، داروهای ضد التهابی همچون «ایبوپروفن»، «دیکلوفناک»، «ناپروکسن» یا «آسپرین» هستند که از نظر شیمیایی اسید محسوب می شوند.

 مسکن

قرص های مسکن از کجا می دانند کجای بدن درد می کند؟

ار آنجایی که التهاب، باعث تغییر میزان pH بافت آسیب دیده می شود، این داروها بیشتر در آن منطقه تجمع می کنند. حضور آنها در بافت، مانع شکل گیری پیام رسان ها یا میانجی های شیمیایی می شود که وظیفه دارند پیام درد را به عصب ها مخابره کنند.

[irp]

میانجی ها اهمیت بالایی برای بدن دارند، چرا که درد هشداری برای مغز است که جایی در بدن ما درست کار نمی کند. همزمان، این پیام رسان های شیمیایی تأثیراتی در بدن به وجود می آورند که از اعصاب روده ای، کلیه ها یا سیستم گردش خون محافظت می کند.

اگر ما کارکرد آنها را با استفاده از مسکن ها سرکوب کنیم، گرچه درد را تسکین داده ایم، اما پی آمد هایش ممکن است باعث اثراتی جانبی مثل ورم معده، زخم معده یا افزایش احتمال خونریزی داخلی شود.

چاره

در نتیجه برای جلوگیری از اثرات منفی دراز مدت روی بدن و مکانیسم های شفا بخشی حفاظتی آن، باید مسکن ها را تحت شرایط خاصی مصرف کرد.

[irp]

مسکن های دیگر همچون «پاراستامول» یا «متامیزول» گرچه تأثیر کمتری در تسکین درد دارند، اما ظاهراً با اثرگذاری روی هورمون های حفاظتی (که عملکرد دقیق آنها هنوز برای محققان ناشناخته است)، تعامل بهتری با معده نشان می دهند.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فروشگاه میز ناهارخوری گفت:

    سایتتون عالیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *