گیاهانی که در بیابان رشد می کنند، چطور دوام می آورند؟

گیاهانی که در بیابان رشد می کنند، چطور دوام می آورند؟Reviewed by سینا برنجی on Oct 25Rating: 5.0گیاهانی که در بیابان رشد می کنند، چطور دوام می آورند؟در زیستگاه خشک و خشنی مانند بیابان، سالانه کمتر از 10 میلی متر باران می بارد. گیاهان انگشت شماری در هوای گرم و خشک بیابان تاب می آورند.

در زیستگاه خشک و خشنی مانند بیابان، سالانه کمتر از ۱۰ میلی متر باران می بارد.  گیاهان انگشت شماری در هوای گرم و خشک بیابان تاب می آورند.

بیابان

گیاهانی که در بیابان رشد می کنند، چطور دوام می آورند؟

بارش باران در بیابان بسیار کم است، و نیاز گیاهان به آب زیاد. بنابراین گیاهانی که در این مناطق رشد می کنند، باید بتوانند آب را به نحوی جمع آوری کرده و سپس، بتوانند آب را در مدت های طولانی ذخیره کنند. تکامل این امکان را برای گیاهانی که توانسته اند در آن گرما دوام بیاورند، فراهم کرده است. برای مثال، برخی از گیاهان مانند کاکتوس، ریشه هایی عمیق و پراکنده دارند که به کمک آنها به آب دسترسی پیدا می کنند. علاوه بر این، برگ های کوچک و پوستی عایق دارند که جلوی تبخیر آب را می گیرند.

از دست ندهید:   چاقی جلوی زوال عقل را می گیرد

سایر گیاهان معمولاً دوره ی زندگی خود را به صورت دانه می گذرانند. وقتی باران ببارد، این گیاهان در طول دو هفته جوانه می زنند، گل می دهند و تولید دانه می کنند. به این پدیده شکوفه زدن بیابان گفته می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *