GimBal | پهپاد ضد ضربه

GimBal | پهپاد ضد ضربهReviewed by سینا برنجی on Oct 15Rating: 5.0GimBal | پهپاد ضد ضربهپهپادها این روزها کاربردهای مشخصی دارند که جاسوسی از دشمنان یا رفقا، حمل و نقل اشیای سبک در فواصل کم و گاهی پیدا کردن آدم های گم شده در کوه و کمر، مهم ترین آنها هستند.

پهپادها این روزها کاربردهای مشخصی دارند که جاسوسی از دشمنان یا رفقا، حمل و نقل اشیای سبک در فواصل کم و گاهی پیدا کردن آدم های گم شده در کوه و کمر، مهم ترین آنها هستند.

پهپاد

GimBal | پهپاد ضد ضربه

اما بیشتر این پهپادها به شدت آسیب پذیرند، یعنی کوچکترین برخورد آنها به جایی یا سقوط ناخواسته تحت تأثیر باد، رسماً به معنای پایان عمر آنهاست.

از دست ندهید:   آیا می توان فناوری مایکروویو را برای سرد کردن غذا به کار برد؟

این مشکل موجب شد تا دو فارغ التحصیل جا ن دانشکده  ی پلی تکنیک «لوزان» سوییس به فکر ساخت پهپادی موسوم به «Gimbal» بیفتند، آنها با مشاهده ی مشکلات به کارگیری پهپادها در زمان حادثه ی اتمی «فوکوشیما» – که موجب از دست رفتن پهپادهای کوچک در اثر برخورد به ضایعات شده بود – به این ایده رسیدند.

ایده ی آن در عمل ساده است. ملخ های پهپاد توسط قفسی ساخته شده از فیبرکربن محافظت می شوند. قفس روی ریل های سه بعدی قرار می گیرد تا اگر پهپاد به مانعی برخورد کرد، شدت ضربه را جذب کند و پایدار بماند.

احتمالاً می توانیم تا پایان سال، شاهد نخستین نمونه از چنین پهپادی باشیم.

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گزارش ایراد تایپی

متن پایین به دست نویسنده این مطلب خواهد رسید