درمان سیستم گوارش با دارویی از شیرین بیان

بسیاری از مردم ممکن است با مشکلات گوارشی مواجه باشند که منجر به بیماری‌های ثانویه مختلفی می‌شود. بسیاری از افراد با مراجعه به پزشک و روش‌های درمانی شیمیایی و اغلب پرهزینه، سعی در بهبود زخم معده، مشکلات روده‌ای و یا خونریزی مقعدی دارند که اغلب راه به جایی نمی‌برد.

افرادی که با مشکلاتی مانند زخم معده، مشکلات روده‌ای و یا خونریزی مقعدی مواجه هستند، می‌توانند با مصرف روزی دو عدد از قرص د رگلیس بعد از غذا به سرعت این مشکل را حل کنند.

قرص د رگلیس یک داروی گیاهی تولیدشده از گیاه شیرین بیان است که برای درمان گاستریت، درمان زخم معده و اثنی عشر، پیشگیری از زخم معده ناشی از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (مثل ژلوفن، ایبوپروفن، دیکلوفناک و …) کاربرد دارد.

شیرین بیان مهمترین گیاه دارویی در درمان زخم معده و پیشگیری از آن است و از قدیم در غذاهای ایرانیان کاربرد داشته است. در کتب طب سنتی ایران هم همیشه از شیرین بیان به عنوان داروی زخم معده یاد شده است. همچنین در دنیا نیز پرکاربردترین گیاه برای درمان زخم معده محسوب می شود.

شیرین بیان با ایجاد یک لایه نازک از پروستاگلاندین بر روی دیواره معده و روده و اثنی عشر، مانع تأثیر منفی اسید معده بر دیواره شده و از زخم معده جلوگیری کرده و آنرا درمان می کند.

ماده موثره د رگلیس:

ماده مؤثره شیرین بیان «گلیسریزین» یا همان «اسید گلیسریزیک» است که اثر فوق العاده این گیاه نیز مربوط به همین ماده است. قرص د – رگلیس با فرآوری گیاه شیرین بیان و استخراج ماده موثره گلیسریزین تولید شده است. هر قرص د-رگلیس حاوی 380 میلی گرم عصاره خشک استانداردشده ریشه شیرین بیان می باشد.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *