آیا می توانیم یک گیاه را بدون نور خورشید رشد دهیم؟

آیا می توانیم یک گیاه را بدون نور خورشید رشد دهیم؟Reviewed by سینا برنجی on Oct 22Rating: 5.0آیا می توانیم یک گیاه را بدون نور خورشید رشد دهیم؟همانطور که می دانید، گیاه برای رشد کردن به نور خورشید نیاز دارد. نور خورشید باعث می شود که عملیات فتوسنتز صورت گیرد و گیاه بتواند با تولید گلوکز، اندام های خود را رشد دهد و بزرگتر شود.

همانطور که می دانید، گیاه برای رشد کردن به نور خورشید نیاز دارد. نور خورشید باعث می شود که عملیات فتوسنتز صورت گیرد و گیاه بتواند گلوکز تولید کند.

گیاه

آیا می توانیم یک گیاه را بدون نور خورشید رشد دهیم؟

اما آیا می توان بدون نور خورشید گیاه کاشت؟ پاسخ بله است. گیاهان برای رشد، نیازی به تمام رنگ های موجود در طیف نور خورشید ندارند. امروزه مراکز تحقیقاتی مختلفی در سراسر دنیا روی این موضوع کار می کنند.

برای مثال، محققان در مرکز تحقیقاتی «استاک بریج» انگلستان، طول موج های خاصی از نور آبی و سرخ را انتخاب کرده اند که برای رشد گیاهان مناسبند.

لامپ های ال ای دی با نور، روشنی و رنگ کنترل شده چشمک می زند تا مزه و اندازه ی محصولات تولیدی بهینه شود. محققان بر روی کار روی تکنولوژی های پرورش گیاه با لامپ های ال ای دی هستند تا بتوانند باغچه های فضایی را گسترش داده و روی فضا غذای تازه به دست بیاورند.

نکته: غذا، همیشه یکی از چالش های سفرهای فضایی، و برنامه های سکونت در مریخ بوده است. اگر موانع پرورش گیاه در فضا برطرف شود، سفر به مریخ آسانتر خواهد شد. چندی پیش محققان در ایستگاه فضایی موفق به پرورش کاهوی تازه شدند که خود دستاورد بزرگیست.

 

از دست ندهید:   دیر بخوابید، خنگ می شوید!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۲ پاسخ

  1. فروشگاه آنلاین فرش گفت:

    جالب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *