AMD یا Intel؛ مسئله این است!

کدام پردازنده برای شما مناسب تر است؟بی تردید این پرسش قدیمی را هنوز هم بسیاری هنگام خرید کامپیوتر از خود می کنند؛ اینکه کدام یک از پردازنده های این دوشرکت بهترند یا اساساً چه فرقی بین آن دو وجود دارد؟

 

خب، باید بگوئیم بیشتر مواقع شما تفاوت چندانی را احساس نمی کنید. ولی به صورت کلی پردازنده های اینتل توان پردازش وظایف موازی بیشتری را دارند و در نتیجه توان پردازشی و سرعتشان بیشتر است. به طور مثال شما با پردازنده شش یا هشت هسته ای AMD به جرئت می توانید بگوئید نتیجه ای مشابه پردازنده های اینتل با هسته های پائین تر گرفته اید!

در مقابل پردازنده های AMD برای اجرای بازیهای گرافیکی 5 تا 20 درصد کارائی بالاتری دارند.

به عنوان نمونه پردازنده Haswell Core i7 بازی Crysis را با پائین تر گرافیک تنیها با سرعت 38 فریم بر ثانیه اجرا می کند، در حالیکه پردازنده AMD Richland با همان تنظیمات به راحتی 90 فریم بر ثانیه را جوابگوست. در عین حال پردازنده های AMD در حالت کلی بین 100 تا 150 هزار تومان از پردازنده های اینتل ارزان تر هستند؛ ضمن آنکه پردازنده های جدید اینتل عموماً به دلیل تغییر سوکت های خود به مادربورد های تازه ای نیازمند هستند؛ درحالیکه پردازنده های AMD با مادربورد های قدیمی تر نیز سازگار هستند و این به این معناست که برای ارتقای کامپیوتر فعلی تان، AMD گزینه مناسب تری خواهد بود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فوریه 3, 2015

    […] قوی تری هستید می توانید روی مشخصات سخت افزاری مثل یک پردازنده Corei7 به همراه یک کارت گرافیکی سری GTX650 جی فورس یا ۷۷۵۰ […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *