8 دیتاسنتر برتر دنیا

با این دیتاسنترها که پر از سرورهای غول های فناوری جهان هستند آشناشوید.نخست بگوئیم که:

دیتاسنتر چیست؟

دیتاسنتر به مکانی گفته می شود که سرورها (همان کامپیوترهای غول پیکر همیشه به اینترنت متصل) در آن نگهداری می شوند.

با هم هشت دیتاسنتر بزرگ دنیا را بررسی می کنیم:

مایکروسافت:
دیتاسنتر شیکاگوی مایکروسافت یکی از بزرگترین دیتاسنترهای دنیا با 65 هزار متر مربع

میزبان حدود یک میلیون سرور است که در واحدهای 1500 تا 2500 تائی دسته بندی شده اند.

گوگل:

گوگل هیچگاه رسماً تعداد سرورهای خود را اعلام نکرده؛ ولی می گویند این شرکت صاحب بیش از 900 هزار سرور است. حتی عجیب نیست اگر گوگل را با 13 دیتاسنتر در سراسر دنیا مالک بزرگترین دیتاسنتر جهان بنامیم.

سوپرنپ:

با زیر بنائی نزدیک به 185 متر مربع دیتاسنتر سوئیچ سوپر نپ یکی از بزرگترین و امن ترین دیتاسنترهای دنیاست. شهرت امنیتی این دیتاسنتر به دلیل استفاده از سه منبع تغذیه پشتیبانی و نرم افزار امنیتی بسیار مشهور و مطمئن است.

پوینن:

دیتاسنتر پوینن سوئد که در یکی از پناهگاه های باقیمانده از زمان جنگ سرد ناتو جای گرفته یکی از خنک ترین* و امن ترین دیتاسنترهای دنیاست. این پناهگاه از یک موتور زیر دریائی آلمانی برای تأمین نیروی پشتیبانی خود استفاده می کند و در مقابل برخورد مستقیم یک بمب هیدروژنی مقاوم است.

فرانکفورت:

سیتی دیتاسنتر فرانکفورت یکی از سبزترین مراکز ذخیره اطلاعات در دنیاست.این مرکز از هوای تازه برای خنک کردن کامپیوترهای خود استفاده می کند و روی سقف آن هم پر از گیاهانی است که به تهویه هوا کمک می کنند.

امرسون:

دیتاسنتر امرسون تماماً برپایه استفاده از انرژی های بازگشت پذیر طراحی شده و بیشتر انرژی خود را از 500 پنل انرژی خورشیدی خود می گیرد.بیش از 80 درصد سازه ساختمان نیز از فلزات و مواد بازیافتی ساخته شده است.

آیرون مونتین:

دیتاسنتر آیرون مونتین داخل یکی از معادن قدیمی پنسیلوانیا زیر سطح زمین جای گرفته؛ جائی که بدون نیاز به سیستم خنک کننده تمام گرمای سرور ها جذب دیواره ی معدن می شود.

اچ پی:

دیتاسنتر EcoPOD اچ پی کم مصرف ترین دیتاسنتر دنیاست. این مرکز صاحب 2200 سرور و بیش از 7000 گره است که به طور کامل به صورت ماژولار طراحی شده است.

*: سرورها باید در مکان خنکی باشند که از داغ شدن بیش از حد آنها جلوگیری شود.

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: