طوطی چطور حرف میزند؟

طوطی چطور حرف میزند؟Reviewed by مهدی درویشی on Sep 13Rating:

پیش از هر چیز لازم است بدانیم که طوطی ها واقعا حرف می زنند به این معنا که تنها از کلام ما تقلید نمی کنند، بلکه همانند انسان البته بسیار ساده تر از ما با یه دیگر و گاهی با انسان ها صحبت می کنند.

طوطی چگونه حرف می زند؟

طوطی چگونه حرف می زند؟

 

طوطیان یکی از اندک حیواتانی هستند که توانایی یادگیری اصوان و تکرار و درک معنی آن ها را دارند. الگوی ژنتیک مرتبط با یادگیری آوایی بین انسان و پرندگانی توانایی یادگیری سخن گفتن را دارند، مشترک است. محققان از دانشگاه دوک به بررسی نشانگر های ژنتیکی در مغز گونه های مختلفی از طوطی پرداختند و کشف کردند که طوطی ها از ساختار مغزی منحصر به فردی برخوردارند. مرغ مگس سان و نیز اعضای راسته گنجشک سانان (مثل گنجشک،کلاغ،مرغ مینا و بلبل…) مثل طوطی ها در مغز خود مرکز یادگیری آوایی دارند که چنبره نامیده می شود. اما مغز طوطی ها پوسته پیرامونی نیز دارد که نشان دهنده توسعه ی بیشتری مغز طوطی است. در گونه هایی از طوطی که به خاطر توانایی شان برای یادگیری و تکرار صدای انسان مشهورند این پوسته بزرگ تر است.

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

از دست ندهید:   با جویدن آدامس از افکار مزاحم پیشگیری کنید!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گزارش ایراد تایپی

متن پایین به دست نویسنده این مطلب خواهد رسید