یخ بهترین درمان برای آسیب دیدگی های حاد!

یخ بهترین درمان برای آسیب دیدگی های حاد!Reviewed by فاطمه فدائی on Sep 9Rating:

دو نوع آسیب دیدگی وجود دارد: آسیب های حاد و آسیب های مزمن. آسیب های حاد سریع اتفاق میافتد و طول درمان کوتاه تری دارند. آسیب های مزمن به آرامی گسترش می یابند و به سختی نیز درمان می شوند.اما درمان آنها چگونه است؟

یخ بهترین درمان برای آسیب دیدگی های حاد! | اس بی وب

یخ بهترین درمان برای آسیب دیدگی های حاد!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درمان سرد به وسیله ی یخ بهترین درمان فوری برای آسیب دیدگی های حاد است، چون تورم و درد را کاهش می دهد.   یخ همچنین تنگ کننده عروق نیز می باشد(رگ های خونی را باریک میکند) که باعث کاهش خونریزی داخلی در محل حادثه می شود. یخ درمانی همچنین در برخی از دردهای مزمن نیز مفید است. ورزشکاری که پس از دویدن دچار زانو درد می شود، ممکن است برای کاهش التهاب به یخ درمانی رو بیاورد. بهترین روش یخ درمانی  استفاده از کیسه های با کیفیت یخ است.

گرما درمانی عموما در آسیب های مزمن یا آسیب هایی که تورم و خونریزی ندارند استفاده می شوند. گرما همچنین برای درمان درد و آرام کردن اسپاسم های شدید عضلانی نیز مفید می باشد. گرمای مرطوب بهترین انتخاب است. برای این منظور شما میتوانید از یک حوله داغ و مرطوب استفاده کنید.

هرگز از گرما درمانی پس از تمرین استفاذه نکنید، چون در این حالت پوست ملتهب است و گرما این التهاب را افزایش می دهد. در بعضی از آسیب های شدید لازم است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از حادثه حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

از دست ندهید:   براید، شهر عمودی بصره

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *