چرا برخی از لباس ها جرقه می زنند؟

الکتریسیته ساکن در موادی تولید می شود که عایق های خوبی هستند، مثل پلاستیک، پشم و نخ. این مواد به این دلیل که نمی توانند بار الکتریکی را به خوبی هدایت کنند، آن را ذخیره می کنند و …

چرا برخی از لباس ها جرقه می زنند؟ | اس بی وب

چرا برخی از لباس ها جرقه می زنند؟

با اضافه شدن بار الکتریکی (که می تواند از سایش این مواد به یکدیگر به وجود بیاید) مقدار ذخیره الکتریسیته ساکن به تدریج بیشتر و به صورت جرقه ای الکتریکی در هوا به جریان می افتد و تخلیه می شود.

این الکتریسیته ذخیره شده درست مانند الکتریسیته ذخیره شده ابرهاست و آن جرقه های کوچک، در حقیقت صاعقه های مینیاتوری هستند که گاهی باعث می شوند یک شوک الکتریکی خیلی خفیف هم به ما وارد شود.

اگر این جرقه ها اذیتتان می کنند، سعی کنید قبل از اینکه به مواد رسانا (مثل در آسانسور یا خودرو) دست بزنید، با پشت دست آنها را لمس کنید تا جرقه کمتر اذیتتان کند.

یک راه دیگر هم این است که مشکل را از اساس حل کنید و لباس هایی به تن کنید که کمتر الکتریسیته ساکن تولید می کنند.

یک راه حل فانتری هم این است که مثل تریلی ها و مخازن حمل سوخت، یک سیم رسانا از خودتان به زمین وصل کنید تا به تدریج الکتریسیته ساکن بدن تان را تخلیه کند.

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: