“پاروی بی قایق” نیامده کپی شد!

"پاروی بی قایق" نیامده کپی شد!Reviewed by سینا برنجی on Oct 10Rating:

«پاروی بی‌قایق» تازه‌ترین آلبوم «محسن چاوشی» هم درگیر کپی غیرمجاز شد. سخن بر سر سایه کپی غیرمجاز است که بر محصولات فرهنگی سنگینی می‌کند. پس از تولید پرزحمت یک آلبوم موسیقی با سرمایه خصوصی، کپی و دانلود آهنگ‌های آن ٢۴ ساعت بعد روانه بازار می‌شود. به گزارش رجا نیوز از شهروند،

تازه‌ترین آلبوم چاوشی توسط موسسه تصویرگستر پاسارگاد، تهیه‌کنندگی مسعود دهقان، مدیریت اجرایی مهدی معزی و طراحی گرافیک بزرگمهر حسین‌پور درحالی از روز چهارشنبه ١۶ مهرماه روانه بازار موسیقی شد که در دقایق پایانی سه‌شنبه شب امکان دانلود غیرقانونی اثر با کیفیت دانلود ٣٢٠ روی بسیاری از سایت‌های مختلف قرار گرفت. شنیده‌ها دلیل این مسأله را تخلف یکی از فروشگاه‌های مواد غذایی در توزیع زودهنگام اثر اعلام کرده است.
محسن چاوشی در نوشته‌ای که به مناسبت انتشار آلبوم در جلد اثر منتشر کرده است، ضمن تشکر از هنرمندانی چون اکبر عبدی، هنگامه قاضیانی، مصطفی زمانی و بهروز صفاریان آورده است: «گلومو پاره کردم اما این مردم بهم گفتن که دیوونه است عاشق نیست. کسی باور نکرد این آدم بی‌شکل به غیراز عشق با چیزی موافق نیست».
علیرضا اسدزاده مدیر موسسه تصویرگستر پاسارگاد درباره کپی این آلبوم به مهر گفت: «متاسفانه برای جلوگیری از این روند غیرقانونی هیچ کاری نمی‌توان کرد چراکه در این مواقع کار از کار می‌گذرد و این تهیه‌کننده و صاحبان اثر هستند که باید متحمل ضررهای جبران‌ناپذیری در این زمینه باشند. طبق روندی که در پخش آثار وجود دارد ما برای ارسال آلبوم در شهرستان از یک روز قبل اقدام کردیم اما فروشندگان موظف هستند در تاریخ اعلام انتشار، اثر را به فروش برسانند و احتمال وجود دارد در فاصله ارسال تا انتشار با چنین مشکلی مواجه بوده باشیم. به هر ترتیب من امیدوارم هرچه زودتر این مشکل بزرگ موسیقی مرتفع شود و ما شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم».
امیدواریم که با رعایت مسائل فرهنگی و حمایت از هنرمندان، هرچه سریعتر این رویه متوقف شود.
از دست ندهید:   اینقدر سلفی نگیرید!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *