مورس، از نقاشی تا کدنویسی

تاریخ پر از چهره هایی است که در میان زندگی شان یک بار شغل، علائق و مسیر سرنوشت شان را تغییر داده و به افتخارات بزرگی رسیده اند، اما… واقعاً بعضی از آنان چه مرگشان شده بود؟!

مورس، از نقاشی تا کدنویسی | اس بی وب

مورس، از نقاشی تا کدنویسی

در بین همین مشاهیر هم عده ای وجود دارند که از بقیه عجیب ترند و آنها کسانی هستند که در اوج کامیابی و با اینکه در حرفه شان کامل موفق هستند، به طوری ناگهانی به کاری که هیچ ربطی به تجربیات قبلی آنان ندارد روی می آورند به یکی از نام های تاریخ تبدیل می شوند.

انگار به آنها الهام شده باشد، ساموئل مورس یکی از همین دوستان بود. پدرش کشیش بود و دوست داشت او درس مذهبی بخواند و مانند خودش به اعضای کلیسا بپیوندد. اما تنها چیزی که در مورد کلیسا برای مورس هیجان انگیز بود، نقاشی های در و دیوار بود. به همین دلیل رفت و نقاش شد!

مورس، از نقاشی تا کدنویسی | اس بی وب

او خیلی زود به موفقیتی غیر منتظره رسید به طوری که از فروش نقاشی هایش پول کلانی نصیب اش شد.

اما ناگهان – با یکی از آن اتفاق هایی که اگر بگوییم بعداً می گویند دروغ است و اصلاً هم همچین چیزی امکان ندارد – با علم الکتریسیته آشنا شد و تمام فکر و ذکرش شد برق!

او با هفت سال تلاش توانست سرانجام تلگراف را تکمیل کند و به نام خودش به ثبت برساند.

سپس با استفاده از نقطه و خط مشهور ترین زیان کدنویسی تلگراف را اختراع کرد که به کد مورس معروف شد.

مورس، از نقاشی تا کدنویسی | اس بی وب

اختراع او ابتدا در آمریکا و بعد در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت و برای سالها با کدهای مورس، مکالمات تلگرافی انجام می شد.

 

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: