مقایسه صفحه نمایش های LCD با LED

امروزه با پیشرفت فناوری در انتخاب ابزار ها دچار تردید میشویم و نمیتوانیم در انتخاب انها تصمیم درستی بگیریم. در این قسمت تفاوت های صفحه نمایش (LCD (Liquid Crystal Display و (LED (Light Emitting Diode را بیان میکنیم.

photo_2016-08-15_18-01-27

[symple_toggle title=”کنتراست و سطح بندی رنگ سیاه” state=”closed”] کنتراست تصویر صفحه نمایش های LCD کم است و یکی از مشکلات این صفحه نمایش محو شدن جزئیات تصویر در نواحی تاریک ان است.در صفحه نمایش های LED سعی شده با فناوری Local Dimming رفع شود.با استفاده از این فناوری،در نواحی تاریک تصویر با کنترل نور LED ها سعی شده تا میزان تیرگی نقاط رو بالا تر برده تا کنتراست بهتری برای تصویر تولید کنند تا جزئیات نواحی تیره بهتر نمایش یابد. [/symple_toggle]

[symple_toggle title=”دقت رنگ” state=”closed”] اگر از دیود های نوری تولید کننده رنگ سفید در فناوری LED استفاده شود تصویر تولید شده با LCD فرق چندانی ندارد.اما هنگامی که از LED های تولید کننده RGB استفاده می شود رنگ ها به صورت طبیعی تری نمایش داده میشود.
[/symple_toggle]

[symple_toggle title=”زاویه دید” state=”closed”] فناوری LCD تلاش بسیاری برای برای بهبود زاویه دید کرده اند اما بهترین زاویه دید ارایه شده،نمیتواند زاویه دید کمتر از ۳۰ درجه از لبه تصویر را پوشش دهد. در فناوری صفحه نمایش های LED  این مقدار بسیار بهتر شده.
[/symple_toggle]

[symple_toggle title=”نمایش ویدئوهای با سرعت زیاد” state=”closed”] تصاویر ویدیویی که دارای صحنه ها سریع هستند و در فاصله زمانی بسیار کم، اتفاقات زیادی در آنها رخ میدهد، به زمان پاسخ و نرخ تازه سازی صفحه نمایش وابسته هستند و هیچ گونه وابستگی به فناوری تولید نور پس زمینه ندارند. در واقع هر دو فناوری lcd و led باید براساس زمان پاسخ و نرخ تازه سازی مدل انتخاببی تصمیم گرفته شود.
[/symple_toggle]

[symple_toggle title=”طول عمر” state=”closed”] بسیاری از شرکت ها برای صفحه نمایش های led تولید خود، طول عمر میانگین ۱۰۰ هزار ساعت در نظر گرفته اند. این زمان بسیار زیاد است ، اما به توجه به نحوه تولید تصویر و نور پس زمینه صفحه نمایش های LEDطول عمر بیشتری نسبت به lcd دارند.
[/symple_toggle]

[symple_toggle title=”مصرف برق” state=”closed”] با توجه به متن بالا صفحه نمایش های LED دارای فناوری local dimming به مقدار کمی بیشتر از صفحه نمایش های LCD برق مصرف میکنند. البته مصرف برق برخی از صفحه نمایش های LED کمتر از LCD است.[/symple_toggle]

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *