مخترع خودرو چه کسی است؟ + عکس

خیلی ها در جواب این سوال می گویند هنری فورد یا کارل بنز که البته جواب ساده و اشتباهی به این پرسش داده اند!

مخترع خودرو چه کسی است؟ | اس بی وب

مخترع خودرو چه کسی است؟

فورد ماشین را اختراع نکرد. پیش از فورد نیز ماشین اختراع شده بود. در واقع کاری که فورد کرد این بود که با استفاده از تکنولوژی ها و اختراعاتی که تا آن زمان برای ماشین ها شده بود، خط تولید خودرو را راه انداخت و یک خودروی پیشرفته ساخت که با قیمتی مناسب، مردم قشر متوسط می توانستند آن را بخرند. البته نه قشر متوسط متوسط!

اتفاقی که در اختراع و توسعه صنعت اتوموبیل افتاد این بود که کالسکه هایی که با اسب حرکت می کردند به تدریج به ماشین های موتوری تبدیل شدند.

اگر ماشین را وسیله ای تعریف کنیم که با موتور بنزینی حرکت می کند، به راحتی نمی شود گفت چه کسی آن را اختراع کرده است. چون ماشین مجموعه ای از قطعات و تکنولوژی های مختلف بود.

موتور احتراقی را در 1860 میلادی یک بلژیکی به نام «اتین لونوار» اختراع کرد ولی نتوانست با استفاده از این موتور یک ماشین به معنای امروزی درست کند.

در 1885 «کارل بنز» یک سه چرخه متحرک با موتور بنزینی ساخت. یک آلمانی به نام «گوتلیب دیلمر» یک موتور بنزینی دیگر را در 1887 سرهم کرد.

در همان سال دو فرانسوی یک کلاچ و گیربکس را نیز به اسم خودشان ثبت کردند، که در واقع ایده خام و اولیه نخستین کلاچ و جعبه دنده هایی بود که امروزه در اتوموبیل ها استفاده می شود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *