“ساندویچ” چگونه به وجود آمد؟

داستان جالب به وجود آمدن غذای محبوب ساندویچ…درباره ی اینکه ساندویچ چگونه به وجود آمد داستان های مختلفی وجود دارد. عده ای می گویند ایده ساخت ساندویچ اولین بار در دوران باستان به ذهن یک دریا نورد یهودی به نام هیلل رسیده که تکه های گوشت بره را همراه سبزیجات لای نان گذاشته و در مسافرت ها برای خود و هم گروهانش می برد.

البته خوردن ساندویچ در قرون وسطی رواج پیدا کرد. می گویند ساندویچ در اساس نام کسی است که ایده ساخت ساندویچ به ذهنش رسیده است!

آن طور که گفته می شود آقای ساندویچ (!) یک آقازاده ی خوشگذران و بی بند و بار انگلیسی بود که نسبت نزدیک خانوادگی با شخص شاه داشت و در وفور نعمت زندگی می کرد.

ساندویچ شبهایش را تا صبح به قمار کردن می گذراند و اینقدر این کار برایش مهم و هیجان انگیز بود که نمی خواست یک لحظه هم از این کار غافل شود. برای همین هم همیشه مقداری گوشت و مخلفات را لای تکه های باریک و کوچک نان می گذاشت تا هنگام قمار و شبها وقتی گرسنه می شود، بدون اینکه بتواند درگیر مراسم مفصل شام بشود، آن را بخورد و خدائی ناکرده یک لحظه هم از بازی عقب نماند.

البته یک ادعای دیگر نیز وجود دارد که اختراع ساندویچ را به ایتالیائی ها نسبت می دهند و البته هیچ بعید هم نیست، زیرا ایتالیایی ها عاشق اختراع غذاهای مختلف هستند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *