دو تغذیه خوش مزه برای مدرسه!

دو تغذیه خوش مزه برای مدرسه!Reviewed by پوریا داوطلب on Aug 23Rating:

خب حالا که فقط یک ماه از ایام خوش تابستان مونده باید کم کم آماده رفتن به مدرسه ها شویم 🙁 پس امروز با پستی دیگه میخوایم شما رو بادوتا تغذیه خوشمزه آشنا کنیم

ساندویچ خوشمزه برای مدرسه

خب این ساندویچ خوشمزه و خیلی خیلی مقوی رو می تونید در زمان ۵۰ دقیقه و برای ۸ نفر ( هر نفر یک ساندویچ کوچک ) درست کنید

 

گوشت مرغ چرخ شده: ۴۰۰ گرم

مغز نان سفید: ۳/۴ پیمانه

ترشی میوه: ۱/۴ پیمانه

سیر کوبیده ( درصورت دلخواه ) : ۳ حبه

لواش نرم و تازه : ۳ یا ۴ عدد

برای سرخ کردن : روغن مایع

پنیر خامه ای: ۱/۲ پیمانه

پیازچه خرد شده: ۱/۲ پیمانه

گوجه فرنگی ریز خورد شده: ۱ عدد

آب لیمو: ۲ ق س خ

بنا به ذائقه : نمک و فلفل

۱) گوشت مرغ چرخ شده ، مغز نان سفید ، ترشی میوه ، سیر و کمی نمک و فلفل را در دستگاه غذاساز بریزد و چند دقیقه روشن کنید تا خوب مخلوط شوند. این مخلوط را به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید و هریک را با دست به صورت یک سوسیس به بلندی ۱۲ سانتی متری در آورید.

۲) در یک تابه نچسب کمی روغن بریزید و سوسیس هایی را که آماده کرده اید روغن مایع با حرارت متوسط سرخ کنید به طوری که سوسیس ها از همه طرف طلایی شوند .از زیادکردن شعله گاز خودداری کنید چون سطح روی سوسیس ها زود برشته می شوند اما مغزپخت نمی شوند. آنها را چند دقیقه در یک صافی قرار دهید تا روغن اضافی مربوط به سرخ کردن سوسیس ها گرفته شود. در این فاصله هشت دایره به قطر حدود ۲۰ سانتی متر از نان لواش ببرید. پنیر خامه ای را با پیازچه خرد شده مخلوط کنید و از این مخلوط مقدار کمی روی هر یک از نان ها بمالید.

۳) گوجه فرنگی و پیاز خرد شده را با هم مخلوط کنید و آب لیمو را اضافه کنید. مقداری از این مخلوط را روی هریک از نان ها بریزید و یک عدد سوسیس را روی هرکدام گذاشته نان را به صورت یک ساندویچ لوله کنید.

کره سبزیجات (مناسب برای تغذیه مدرسه)

شما می تونید این دسر خوشمزه رو در زمان ۳۰ دقیقه برای ۲ نفر درست کنید!

 

کره: ۱۰۰ گرم

جعفری تازه خرد شده: ۱ ق چ خ

ریحان تازه خرد شده: ۱ ق چ خ

تره تازه خرد شده: ۱ ق چ خ

نمک:به مقدار لازم

سیر ( به دلخواه ): ۲ حبه

۱) کره را  در دمای اتاق میگذاریم تا کمی نرم شود.

۲) بعد از آن سبزیجات و سیر(کاملا له کنید) را به اندازه های ریز خرد میکنیم هنگامی که خرد کردیم نمک و فلفل را به سبزیجات اضافه میکنیم.

از دست ندهید:   کفن و دفن فضایی

۳) مواد بالا را به کره اضافه میکنیم و به وسیله چنگال خوب مواد را با هم مخلوط میکنیم اگر دیدید که خوب مخلوط نشدند همگی مواد را درون کیسه فریزر بریزید و با دستتان مواد را مالش دهید تا خوب با هم مخلوط شوند و مواد یک دستی بوجود آید و مدتی در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و بعد کره را از سلفون در بیاورید و به صورت دلخواه برش دهید یا اینکه میتوانید همگی مواد را با هم وقتی خوب مخلوط کردید درون یک کاسه بریزد و دیگه داخل سلفون نریزد و برش هم دیگه احتیاجی نیست …

۴) این کره سبزیجات را میتوانید به عنوان تغذیه ی بچه ها برای مدرسه و یا پیش غذا و  عصرانه و … روی نان باکت برش داده یا روی نان تست یا استیک و … بمالید و نوش جان کنید.

 

نوش جان

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *