بزرگترین وسایل نقلیه دنیا (قسمت اول)

همیشه ساختن بزگترین وسایل نقلیه چالش اصلی طراحان نبوده است، بلکه آنان در این فکر بوده اند که چگونه می توان از پس مشکلات در راه ساخت و طراحی برآمد. در حالت کلی ادغام فناوری های وقت برای ساخت یک وسیله گاهی منجر به ساخت وسایل نقلیه ی بسیار عظیم الجثه شده است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.1- غول دریا؛ کشتی Triple مرسک، تولید: 2013

این کشتی که در 15 جولای 2013 ساخته شد، اولین سفر خود را از آسیا به اروپا آغاز کرد و توانست 18000 کانتینر باربری را با خود جابجا کند که معادل فضای کافی برای 111 میلیون جفت کفش است!

بزرگترین وسایل نقلیه جهان | بزرگترین وسیله نقلیه جهان | Sbweb

مرسک هم اکنون سفارش ساخت 20 کشتی دیگر از همین نوع را نیز دارد. این کشتی ها EEE نامیده می شوند و هر کدام از آن نشانه ی صرفه ی اقتصادی آن (Economy of scale)، بازدهی انرژی (Energy Efficiency) و محیط زیست (Enveronment) است.

بیشینه سرعت این کشتی 23 گره دریایی معادل 42 کیلومتر برساعت است و نسبت به رقبای خود 35 درصد سوخت کمتر مصرف می کند و تولید دی اکسید کربن آن 50 درصد کمتر است.

بزرگترین وسایل نقلیه جهان | بزرگترین وسیله نقلیه جهان | Sbweb

[learn_more caption=”مشخصات کلی”] طول: 400 متر عرض: 59 متر ارتفاع: 73 متر بالاتر از خط مبدأ وزن خالص: 165 هزار تن[/learn_more]

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *