بزرگترین وسایل نقلیه دنیا (قسمت اول)

بزرگترین وسایل نقلیه دنیا (قسمت اول)Reviewed by سینا برنجی on Jul 10Rating:

همیشه ساختن بزگترین وسایل نقلیه چالش اصلی طراحان نبوده است، بلکه آنان در این فکر بوده اند که چگونه می توان از پس مشکلات در راه ساخت و طراحی برآمد. در حالت کلی ادغام فناوری های وقت برای ساخت یک وسیله گاهی منجر به ساخت وسایل نقلیه ی بسیار عظیم الجثه شده است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.۱- غول دریا؛ کشتی Triple مرسک، تولید: ۲۰۱۳

این کشتی که در ۱۵ جولای ۲۰۱۳ ساخته شد، اولین سفر خود را از آسیا به اروپا آغاز کرد و توانست ۱۸۰۰۰ کانتینر باربری را با خود جابجا کند که معادل فضای کافی برای ۱۱۱ میلیون جفت کفش است!

بزرگترین وسایل نقلیه جهان | بزرگترین وسیله نقلیه جهان | Sbweb

مرسک هم اکنون سفارش ساخت ۲۰ کشتی دیگر از همین نوع را نیز دارد. این کشتی ها EEE نامیده می شوند و هر کدام از آن نشانه ی صرفه ی اقتصادی آن (Economy of scale)، بازدهی انرژی (Energy Efficiency) و محیط زیست (Enveronment) است.

بیشینه سرعت این کشتی ۲۳ گره دریایی معادل ۴۲ کیلومتر برساعت است و نسبت به رقبای خود ۳۵ درصد سوخت کمتر مصرف می کند و تولید دی اکسید کربن آن ۵۰ درصد کمتر است.

بزرگترین وسایل نقلیه جهان | بزرگترین وسیله نقلیه جهان | Sbweb

[learn_more caption=”مشخصات کلی”] طول: ۴۰۰ متر عرض: ۵۹ متر ارتفاع: ۷۳ متر بالاتر از خط مبدأ وزن خالص: ۱۶۵ هزار تن[/learn_more]
از دست ندهید:   تئاتری که لبخند می فروشد...

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *