آیا قانون “سه ثانیه” حقیقت دارد؟

یک شایعه عامیانه می گوید وقتی چیزی روی زمین افتاد، سه تا پنج ثانیه وقت دارید تا پیش از آنکه آلوده شود، برش دارد و بخورید. آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟

آیا قانون "سه ثانیه" حقیقت دارد؟ | اس بی وب

آیا قانون “سه ثانیه” حقیقت دارد؟

این شایعه کاملاً غلط است و بررسی های علمی نشان داده که برخی باکتری ها برای آنکه بتوانند خود را به یک لقمه غذا برسانند، تنها چند لحظه کوتاه به زمان احتیاج دارند.

به علاوه باکتری ها اصلاً متوجه نمی شوند که غذا روی زمین افتاده تا به سمت آن حرکت کنند و به آن بچسبند. آنها به سادگی از سطح زمین به رطوبت و چربی غذا می چسبند و بلافاصله شروع به تکثیر می کنند.

پژوهشی که در سال 2014 توسط یک دانشجوی لیسانس در دانشگاه Aston انجام شد، نشان داد که میزان باکتری ها در غذایی که 30 ثانیه روی زمین بوده، بسیار بیشتر از غذایی است که یک لحظه روی زمین افتاده است، اما نتایج این پژوهش در یک نشریه تخصصی منتشر نشد، در نتیجه نمیتوان به نتایج آن اعتماد کرد.

یک پژوهش منتشر نشده و غیر قابل اعتماد دیگر نیز در دانشگاه شهری منچستر نشان داد که غذاهای بسیار شیرین مثل مربا کمتر در معرض آلوده شدن قرار دارند، زیرا باکتری های نمی توانند در محبط اشباع از قند رشد کنند.

البته به این نکته هم باید توجه کرد که بیشتر باکتری های روی زمین به جز سطح زمین، به همان نسبت روی دستان و وسایل دیگر ما نیز وجود دارند و چیزی که بیشتر از دست و زمین کثیف برای ما خطر دارد، غذاهای نیم پزی هستند که مملو از باکتری های بسیار خطرناک تر و غیر مهربان هستند.

نکته: غذاهایتان را خوب بپزید!

 

اگر در این نوشته ایراد نوشتاری می بینید، آن قسمت از متن را انتخاب نموده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را فشار دهید. این گزارش به دست نویسنده متن خواهد رسید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: