آل کاپون که بود؟

آل کاپون که بود؟Reviewed by سینا برنجی on Sep 29Rating:

آلفونزو گابریل کاپون که به آل کاپون معروف بود، یکی از معروف ترین و خطرناک ترین جنایت کاران تاریخ آمریکا و دنیاست. وی در دهه ۲۰ میلادی بزرگترین مافیای آمریکا را رهبری می کرد که…مهم ترین فعالیت آنها قاچاق مشروبات الکلی بود. البته در این دوره مصرف مشروبات الکلی در آمریکا ممنوع بود. به همین دلیل این کار در آمریکا خلاف قانون شمرده می شد.

در این دوره آل کاپون بزرگترین وارد کننده ی مشروبات الکلی به آمریکا بود. او خلافکاری را در نیویورک یاد گرفت ولی در شیکاگو بود که استعدادهایش شکوفا شد (!) و توانست به سرشناس ترین خلافکار این منطقه ی بی مرز و قانون تبدیل شود.

پدر و مادر آل کاپون ایتالیایی های مهاجر بودند.

آل کاپون که بود؟ | اس بی وب

کاپون از همان سنین کودکی شربازی را شروع کرد و حتی یک بار در مدرسه با یکی از معلم ها دست به یقه شد و از مدرسه پرتش کردند بیرون!

او از همان سنین یعنی ۱۴ سالگی عضو یک گروه مافیائی تبهکار شد ولی در پی ارتکاب دو قتل، رئیسش او را به شیکاگو که آن زمان جنگل خلافکار ها بود فرستاد تا آبها از آسیاب بیفتد ولی آل کاپون در همان جا راهش را پیدا کرد.

در عرض چند سال ثروت آل کاپون سر به فلک کشید؛ هیچ کس جلودارش نبود، نه پلیس نه هیچ کس دیگر.

کاپون به همه رشوه می داد و عاقبت کسی که با وی همکاری نمی کرد مرگ بود.

 

فقط یک مأمور ارشد پلیس به دنبال دستگیری وی بود. فرانکویلسون پس از مدت ها تلاش و مبارزه با مافیای آل کاپون توانست او را به ۱۱ سال به زندان محکوم کرد.

اگر ماجرا برایتان جالب شد حتماً فیلم سینمائی “تسخیر ناپذیران” را ببینید.

از دست ندهید:   آیا حیوانات شبیه سازی شده غریزه دارند؟

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *